Scurt istoric »          
 
 Forum


Hipertensiune arteriala pulmonara si Insuficienta cardiaca

Subiect propus de dragomirmariadenisa@yahoo.com la 26/07/17 09:03:01

Buna seara.Am fost diagnosticata in 2016 cu Hipertensiune arteriala pulmonara NYHA II si Insuficienta cardiaca dreapta confirmata prin Cateterism la "Clinica Monza".Sunt trecuta in Program pt a primiii gratis acest tratament la Institutul "Marius Nasta" problema este ca au ramas acum fara un medicament REvatio 20 mg si sunt nevoita sa il cumpar dar chestia este ca nu inteleg cum pentru unii pacienti au gratis(stiu fiindca tin legatura cu alta persoana cu aceasi boala si a primit gratis) iar eu sunt nevoita sa il platesc.Imi da impresia ca da dupa cum considera ei si chiar nu este normal fiindca sunt tanara am o fetita de crescut si este greu si cu banii fiindca eu am o mica pensie.Nici macar nu zic pentru ce perioada voi fi nevoita sa cumpar.Si nu inteleg cum mai primesc si alte transfere de pacienti daca ei nu au tratament pentru noi care suntem deja in program si de aici imi da impresia ca primesc tratament gratis doar anumite persoane si restul sunt nevoiti sa cumpere.Cum pot afla daca chiar au acest tratament incontinuare?ca eu am vorbit cu doctorul meu pe 24 Iulie si mi-a facut programare pentru August dar mi-a zis ca va fi nevoie sa cumpar tratamentul ca ei nu mai au in stoc desi alta persoana a primit gratis.Cu respect!


Mesaje

Autor Mesaj
Nu exista raspunsuri

Trebuie sa fii autentificat sau inregistrat pentru a raspunde.

 
Home I Despre noi I Boli cardiace congenitale I Linkuri utile I Centre medicale I Legislatie utila I Actiuni FPABCC I Implica-te si tu I Forum I Contact

------------------------------------------ Copyright @ 2007 FPABCC. Toate drepturile rezervate ------------------------------------------